20 Ocak 2017 Cuma

ait

''Sen aşık olmuşsun gecelere küsmüşsün girdaba sürüklenmiş boşvermişsin.''

 Sen teslim olmuşsun ne olacaksa olsun deyip, sevmişsin. Sen alabileceğin en doğru karar yerine, yapabileceğin en güzel hata yerine, yaşayabileceğin en güzel his yerine sevileni koymuşsun.
Sen kaybolmaya razı olmuşsun, mahvolmayı tükenmeyi bile kabul etmişsin. Ve acısı acın olmuş ömrünü ömrüne katmışsın.
Kendine dair her şeyden vazgeçmeyi göze almışsın, unutmuşsun kendini. Geceye küsmüşsün, hayallerini değiştirmişsin baştan sona. Kafandaki sesleri umursamaz olmuşsun, içinde yaşayan güçleri boşvermişsin. Ait olmuşsun sen tüm benliğinle.
Sen bitmeyi göze almışsın. Sanki en kötü günlerini unutmuşsun, yeniden hayat bulmuşsun. Bir çift ve tek ruh, tek nefes olmuşsun. Sığınacağın yuvanı bulmuşsun. Gözyaşında saklayıp bir daha ağlamamayı kabul edeceğin ruhu bulmuşsun. Gerçek dünyayı bile artık yaşanılabilir bulmaya başlamışsın. Düşüncelerin dolmuş, içinden taşmış. Kontrolünü kaybetmişsin, dinle sen çoktan delirmişsin ki bu delilikten de memnunsun.

 Şimdi korkuyorsun. Asla dediğin tüm tekrarlarının beşeri acılarının seni yakmasından korkuyorsun. Sen kırılıp tam toparlanmışken paramparça olabilme ihtimalin yüzünden geri çekiyorsun kendini. Sevmeyi hissetmek istiyorsun, ağlamak istiyorsun. Kendini kaybedip sevilenin ruhunda yeniden bulmayı istiyorsun. Sonunu düşünmeden, biraz sonrası için endişe etmeden sadece sevmek istiyorsun ama yorulmuşsun. Sanki her şeyi yaşamış da bıkmış gibisin. Pişmanlıklarında boğuluyorken yeni pişmanlıklara hazır değilsin. Sonsuz bir girdaba sürüklenmeyi bütün kalbinle istiyorsun ama çırpınacak gücün kalmamış. Kelimelerden korkuyorsun, kendini anlatamamaktan korkuyorsun. Aldığın tüm kararları bozup kendinle yeni bir iç savaşa girecek kadar güçlü de değilsin. Ruhunda var olan tüm güven duygusu emilip yok olmuşken, yeni bir  güveni en baştan en yıkılmaz haliyle işlemeye çalışıyorsun. Ve sevmeyi seviyorsun. Ve ne olacaksa olsun deyip teslim oluyorsun. Çünkü sen aşık olmuşsun, var olan her şeyi köşelere itip, ruhunun tamamına sevileni doldurmuşsun.*Aynadaki, şimdi kendini bırakıyorsun. Söyleyeceklerim bitmedi ama kelimelerim kesildi. İlham için kendini bilen iki ruha teşekkür ediyorum.

2 yorum:

 1. Selam;
  Şöyle başlayıp "Sen teslim olmuşsun ne olacaksa olsun deyip, sevmişsin." daha doğrusu başladıktan sonra dedim ki; okuma. Okudukça kendini, unutmaya çalıştıklarının üzerindeki tozu kaldıracaksın dedim kendime. Aynen de öyle oldu.

  "Çünkü sen aşık olmuşsun, var olan her şeyi köşelere itip, ruhunun tamamına sevileni doldurmuşsun." birde böyle bitirmişsin.
  Teşekkür ederim beni bana hatırlattığın için. :)

  Yazının, yazılanın sadece yazmak için değil var olanların kelimelere dökülüşünü gördüm yukarıda.

  Kendine iyi bak, buralarda olacağım.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben buralarda pek olamadım ama sağol bırakmadığın için, ne mutlu bana ki cümlelerimden birileri bi şeyler hissedebiliyor, benim hissettiklerimi anlıyor hatta beni anlatmışsın diyor. Çok teşekkür ederim tekrar tekrar, kalemleri tüketmeye bazenlerde kaybolmaya devam! *-*

   Sil

Her yorumun, yeni bir hayal.