1 Mayıs 2016 Pazar

silgi çöpleri

  Defterinde kurşun kalem kullanmalısın. Silgi çöpleri pek de değersiz değildir aslında ya da çöp değildir gerçek anlamda.
                                                                   
Küçük bir sohbet havasında, geçmişe dair konuşmak istiyorum; hayır geçmişi hatırlamayalım. Unutmanın ne demek olduğu hakkında tartışalım. Bazen defterine baktığında bazı sayfaların çok gereksiz olduğunu görürsün. Sayfaları her çevirdiğinde o yazıları görmek seni rahatsız eder ve kurtulmaya karar verirsin. Ama defterini yakmaya ya da yırtmaya kıyamazsın. Bu yüzden kurşun kalem kullanmalısın. Silgini alır silmeye başlarsın. Tekrar tekrar gözüne çarpan bazı kelimeler belki canını acıtır, belki üzer seni. Ama bittiğinde rahatlarsın. Yalnız sorunlar kalır. Sayfa yıpranmıştır, kalemin izi az da olsa kalmıştır, belki asla doldurulamayacak bir boşluk vardır önünde ve bütün o kelimelerin saklandığı silgi çöpleri.    
 Sonra, defterin yerine hayatını,sayfanın yerine geçmişinden silmeye çalıştığın bir hatırayı koysan, parçalar ne güzel oturuyor yerine. Tamamen yok etmeye kıyamıyorsun, silmeye çalıştıkça yoruluyorsun,arada bazı anlar seni derinden üzüyor belki. Temizledikçe sayfa gibi sen de yıpranıyorsun. Ne yaparsan yap kalemin izleri kalıyor ve silgi çöpleri.
  Bu yüzden sayfaları karıştırıp geçmişle yüzleşmek zordur derler. Bu hikayede silginin ne olacağı sana kalmış belki. Ama bir insan olmamalı kanımca. Çünkü silgi yazılanları silmeye çalıştıkça tükeniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorum gördüğümde yazan kişiye üç gün dua ediyorum