28 Ağustos 2014 Perşembe

Yağmur Var..  

Dün defterimi kalemimi alıp balkona çıktım. Aklımda yazmak için bazı şeyler vardı ve her zaman ki gibi uzayıp gidecekti. Sonra yanıma en sevdiğim kadın geldi,sohbete başladık, tarih atmaktan başka bişey yapmadım.
 Bugün ise yazabilecek pek şey yok aklımda. Ama elimde kalem defter,-kahvenin yerini tutamasa da- çay,müzik ve yağmur var.Yastık var sırtımda ; yumuşacık, altımda tertemiz çarşaflar ve düzenli bir yatak var.Perdeleri sonuna kadar açık bir pencere ve yağmur var. Bazen içimi ürperten gök gürültüleri ve saniyede bir parlayan şimşekler var. Uzaktan kulağıma sesler geliyor; kavga eden birilerinin acımasız haykırışları. Hayır, gözlerimi kapattığımda sadece yağmuru duyuyorum ve içimdeki huzuru.Bilgisayardan arasıra bazı sözler çarpıyor kulağıma '' ..you feel,do you feel what I feel too?.. '' birde müziğin ezgisi var , o kadar. Terliklerim ısıtıyor üşümeye başlayan ayaklarımı. Kafamı defterime yaslayınca o hoş kokusu geliyor burnuma,hafiften başımı döndürüyor sanki. Sayfadaki harfler yanağımda iz bırakırken,bir yandan yenilerini yazmaya çalışıyorum yan sayfaya. Yağmur hala çınlıyor kulaklarımda,durmayacak gibi. Çalan şarkının sözlerini mırıldanıyorum kısık kısık. ''.. Uçmak istiyorum.. Bana ulaşılacak bir yıldız ver..''  Gözlerim yavaş yavaş kapanıyor uzaklara dalarken. Yağmurun arasında kaybolan ağaçlar,yaprakları kıpırdadıkça uykumu getiriyor.

 Yağmur giderek uzaklaşıyor. Yavaş yavaş bırakıyor pencereden içeri sızmayı. Suratımı okşamıyor artık. Geride çatıdan akan kalıntıları duruyor. Bir de sesi.Orada,içerlerde bir yerde sesi hep kalıyor.

12 yorum:

 1. yazmayı sevenler hakkaten bambaşka bir aşkla yazıyorlar senin gibi ;) sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Yağmur sesi , yağmur kokusu ve karabulutlar... Şimdiye kadar yüzlerce şaire yazara ilham vermiş doğanın nimetleri size de olduğu gibi...
  Not: Yağmur kokusu ve sesinin verdiği dinginlik ve huzur başka nerde var ki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru.. İnsanı öyle bir rahatlatıyor ki hiçbir şey hakkında endişe etmiyorsunuz.

   Sil
 3. Kelimelerin ahengi en çok yağmur çisiltisine yakışır, yazmanın verdiği zevk toprak kokusuyla bütünleşince unutulmaz okur. Kaleminize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne hoş yorumlar bunlar :) Çok haklısınız,ayrı bir haz,teşekkür ederim..

   Sil
 4. Bende yağmuru ve yazmayı çok severim!
  Yazınız çok güzel olmuş.Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 5. Yağmuru ben de çok severim.Özellikle altında ıslanmayı.Sizin gibi anlatımı güzel insanlar sık bulunmuyor.Çok iyi yazıyorsunuz :dd

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle,yağmur çok farklı. Teşekkür ederim :)

   Sil
 6. ay ne güzel ya yağmur yağsın serinlesin sonbahar gelsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi yaa :) Nasıl da özledik artık..

   Sil

yorum gördüğümde yazan kişiye üç gün dua ediyorum