1 Mayıs 2014 Perşembe

Hey Dj! Put Our Hands Up!

Don't look back ツ | via Facebook Derler ki 'Yazar olmak için; kim olduğunuzu bilmeniz, tonunuzu keşfetmeniz gerekir.''
 6.sınıfta -ki bu ergenliğe geçiş dönemim olmakta- kafamda milyonlarca kez büyüttüğüm aptal çocukluk isyanlarımdan esinlenip karaladığım kağıtların beni 2 yılda yazdığım denemelerle  gurur duyacak kadar olgunlaştırabileceği kimin aklına gelirdi? Beni bu çılgın akıma sürükleyen , şimdi her bi molekülü yok olmuş günlüğümdü belki.

Bugün dışarı çıkıp kitap okudum biraz. Sınavdan sonra henüz sene sonu gelmediğinden 'yarım keyif' yaşamak açısından,kafamı dağıttım.Kitapla tabi.Alışılmadık şekilde bu ay kitaplara tonlarca para döktüm ve iki günde bir kitap bitirerek kitap canavarı abimi kıskandırmayı başardım.

 Olgunlaştığımı hissettiğimi yazmak istedim.

Artık küçüklüğümdeki gibi -2 sene önce küçüktüm ben- yazdıklarımla yüzleşmekten korkmuyorum. Onları okuyabiliyorum ve değerlendirebiliyorum.Türkçe kitabıma Ali'li,Ayşe'li hikayelerden daha iyilerini yazıyorum ve sınıfta da okuyorum. Okuyorum.
Henüz tonumu keşfettim diyemem.Ayrıca olgunlaştım dedim büyüdüm demedim. Daha yaşadığım ne ki?
Kendimle yüzleşebildim,artık takma isim kullanmıyorum.Sınavdan aldığım notu ne bir ne iki fazla söyledim bu sefer. 480.
Sınav stresinden burnumun tam ortasına özenle konumlandırılmış devasa sivilce hariç,görünüşümden bile memnunum.
Artık bamya yiyorum.
'Sakla samanı gelir zamanı' ilkesiyle eski deneme defterlerimi dolabın bi ucunda terk edilmiş olarak bulduğumda her ne kadar korkarak da olsa açıp okudum bugün ve güldüm kendime. Ben.Gülmek.Hemde kendime.Aferim bana.
Bugün acıyıp evin manyak kedisini besledim.Üşenmeden, beni çileden çıkartan hayvanı besledim.
Geçen gün okulda en nefret ettiğim kıza bile gülümsedim.
 Demem o ki'' Hey dicey! Puçço henz ap! ''
Olgunlaştım artık yani. Hakkımda bölümünü düzenlemenin bile zamanı geldi hatta.

Hayatımda bir kez olsun okumadığım Cin Ali günlerim geride kaldı. La Fonten'e gelince, o da bazı şarkılar gibi eskimiyor.

4 yorum:

 1. :) Birçok şey tam olarak yerinde ve bunu 'yazmak' balığı altında söylemiyorum. Kişisel olarak yazılanı yazandan ötürü teknik ve beceri kıyasıyla değerlendirmiyorum. Bir birey olarak senin cümlelere dönüşmüş halinden keyif almak benim için oldukça güzel. Bu tanışıklıktan memnun kaldığımı belirtmeliyim ki belirttim.

  Onun haricinde ise eksiklik; yaşamaktan ileri geliyor, biliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inanamıyorum :) Bu yorum şu ana kadar gelen en olgun,en özenli yorumdu ki :) Çok mutlu oldum, teşekkür ederim. Kendimi oldukça önemli biri gibi hissettim sizin gibi güzel cümleler kuran birinden yorum aldığım için. Anlamam için iki defa okudum yazdıklarınızı, kafamda on defa değerlendirdim. Yazmaya değer gördüğünüz için teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Her geçen gün kendine bir şeyler katman güzel.Anladığım kadarıyla yaşlarımız yakın.Ben etrafıma baktığımda amaçsız yaşayanları görünce üzülüyorum.Senin gibilerin olduğunu bilmek çok güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle,ben de seviniyorum böyle bir şeyler yapmak için uğraşan yaşıtlarımı bulunca :) Teşekkürler :)

   Sil

yorum gördüğümde yazan kişiye üç gün dua ediyorum