30 Ekim 2013 Çarşamba

Değişik.

:)))
Evimizin önünde bir inşaat var.Beton arabaları,kepçeler gelip gidiyor durmadan. Mahallemizin meraklıları ki en çokta meraklı minikleri hemen etrafında toplanır gürültülü makinelerin. Çalışanların birbirlerine uyumunu,o koca beton arabasının gürültülü dönüşünü en az o minikler kadar ilgiyle izleyen biri daha vardır. Perdenin arkasından,gizlice,çocuksu bi merakla...

Sonra beton arabası gider. Arkasında birkaç küçük hayran artı bir de garip huylu bir hayran bırakır. Pencere arkasında,kalbi kırık.. Makineler gidince çocuklar da gider,sonra işçiler de gider yavaş yavaş.. Güneş bile gülümseyerek uzaklaşır ama hala ordadır,pencerenin orda..

Bütün bu karmaşa içinde kocaman hayaller kurmuş,geçmişe uçmuş,oraya zıplamış,buraya fırlamış bi genç..

Yarın beton arabasının gelmesini iple çekicek bi garip kız.

Bunu okulda aklından çıkaramayan bi öğrenci.

Üstelik anlamsızca bu düşüncelerini buraya yazan bi değişik.

Hadi dans edelim. Anlamsızlık sonuçta.


  

2 yorum:

  1. Saçmalamak seni rahatlatıyor anlaşılan. Beni de .. :) Saçmalamak için nedenler arıyorsun. Bu nedenlerden biri camın arkasında durup, inşaat araçlarını izliyorsun. Güzel bir neden aslında.. Düşünceleriniz yazmak değişiklik değildir bence. :) Başarılar..

    YanıtlaSil
  2. Uğur Karadeniz Ahah aynen öyle :) Saçmalamak deyince çoğunun aklına ben gelirim zaten ve bunun iyi hissettirdiğine dair her türlü bahse girebilirm :)) Yorum için teşekkür ederim.. :))

    YanıtlaSil

yorum gördüğümde yazan kişiye üç gün dua ediyorum