21 Eylül 2013 Cumartesi

Gecenin RenkleriGün biter,mutlu,mutsuz,zor,kolay.. Hayat geçer,ömür 1 gün daha kısalır. Yatağa yatınca sıcacık battaniyenin altında,yuvanda olmanın güveni,huzuruyla..Bugün neler oldu? Arkadaşlar,işler,dersler,alışveriş,para.Hepsi birer birer dökülür.Aşk,huzur,acı,neşe. Hepsi de bu battaniyenin altından ruhuna ulaşır. Bazen bir kitap eşlik eder geceye,bazende hiçlik. Kalbinde zindanladığın duygular serbest kalır geceleri. Zihnini tırmalar acı acı.Korkarsın bazen.Bazende bağlanırsın.Öyle ki,bitmeyecekmiş gibi. 

Duyguların acımasızlığından kurtulmak için,hayaller kurarsın.Herşeyi düşlersin ve bastırırsın korkusuz hislerini. Yine zindanlarsın kalbine. Ölüm gibi belki.
Şarkılar okşar ruhunu. Beynindeki sözler. Aklından çıkmayacak gözler,tebessümler.. Geceye ışık verir hayaller. Açılacak kapılar,söylenecek sözler.. Hayaller,hayaller..

Gecenin renkleri.. Bazen korku bazen aşk,bazen neşe. Bazende. Hiçlik.Hayaller,gecenin renkleri olur çoğu zaman. Unutmak için. Günü,geçmişi. Ve umut için,gelecek için.
Huzurla uyursun. Güneş doğacak,hayat başlayacak. Ve hayallerin, onlar gün sonuna kadar ölecek. Gece olana dek.


                                                                                                                  

1 yorum:

yorum gördüğümde yazan kişiye üç gün dua ediyorum